Systém odvetraných fasád ACT
Nenápadný, spoľahlivý, sofistikovaný
Systém odvetraných fasád ACT

Systém odvetraných fasád ACT

Nenápadný, spoľahlivý, sofistikovaný

Desiatky rokov vývoja a výskumu stoja za  unikátnym riešením upevnenia obkladových panelov odvetraných fasád. Upevnenie pomocou malých nerezových kotvičiek s tvarovým zámkom do predvŕtaných otvorov zo zadnej strany obkladu je výhodné nielen z estetického hľadiska ale nižšia rozteč kotiev znižuje extrémy ohybového momentu, vďaka  čomu je možné použiť buď tenšie obklady alebo väčšie formáty.

Neoddeliteľnou súčasťou je komplexný systém kovovej pod-konštrukcie a samotnej kotviacej techniky, ktorý obsahuje testované a certifikované komponenty pre jednoduché ale aj veľmi zložité a namáhané druhy odvetraných fasád.

Viac informácií

Naše produkty

fischer poradca pre odvetrané fasády

Aplikácia pre architektov a dodávateľov odvetraných fasád.

V priebehu niekoľkých kliknutí nájdete vhodný fasádny systém fischer ako komplexné riešenie vašej odvetranej fasády. Fasádne riešenie sa vyberá podľa obkladového materiálu, typu upevnenia, typu nosnej konštrukcie, hrúbky izolácie a tepelnej účinnosti. Odporučená skladba fasádneho systému je následne poskytnutá vo výstupnom súbore. Okrem popisu systému obsahuje aj užitočné informácie, ako sú CAD výkresy, BIM dáta, technické vlastnosti a podklady pre tender. Týmto spôsobom môžete rýchlo a jednoducho získať prvotný návrh riešenia vášho projektu odvetranej fasády.

Štart aplikácie

fischer Systém odvetraných fasád 
Kompletné riešenia pre montáž pre odvetrávaných fasád

Naše komplexné riešenia

Kreatívna sloboda, bezpečnosť a funkčnosť

Viditeľné aj skryté riešenia odvetraných fasád fischer BWM sú vhodné pre všetky štandardné obkladové materiály odvetraných fasád a spĺňajú všetky požiadavky budovy z hľadiska estetiky, udržateľnosti a energetickej účinnosti.

Výhody fasádnych systémov fischer sú:

  • Rýchla a jednoduchá inštalácia
  • Nízke náklady na údržbu
  • Dlhá životnosť
  • Ochrana pred poveternostnými vplyvmi
  • Vysoká energetická efektívnosť

 

Katalóg ACT na stiahnutie

Viditeľné upevnenie

Fasádny systém pre viditeľné a priame upevnenie fasádnych panelov pozostáva zo systému vertikálnej pod-konštrukcie ATK100. Obsahuje konzoly, vertikálne profily ako aj potrebné spojky a úchyty. Fasádne panely sú viditeľne pripevnené k týmto vertikálnym profilom pomocou nitov alebo samo rezných skrutiek, viditeľných svoriek alebo lepením.

Skryté upevnenie

Fasádny systém pre skryté upevnenie fasádnych panelov pozostáva z kombinácie vertikálnej a horizontálnej pod-konštrukcie. Súčasťou vertikálnej úrovne sú konzoly, vertikálne profily ako aj potrebné spojky a upevňovacie prvky. Horizontálna úroveň pozostáva z profilov a upevňovacích spôn. Kotvičky s tvarovým zámkom spájajú fasádny panel s horizontálnym rámom. 

Skryté upevnenie – kotvičky s tvarovým zámkom

Fasádne kotvičky fischer Zykon FZP II umožňujú skryté upevnenie fasádnych panelov. Tvarový zámok kotvičky zabezpečuje bez napäťové upevnenie v špeciálne vyvŕtanom otvore. Upevnenie zo zadnej strany fasádneho panelu je neviditeľné a preto veľmi atraktívne.

Rôzne obkladové materiály – rôzne riešenia fasádnych pod-konštrukcií – rôzna spolupráca

Systém odvetraných fasád fischer ponúka riešenie pre každý obkladový materiál.

Náš systém odvetraných fasád našiel svoje uplatnenie, okrem iných, aj v týchto významných projektoch.

„Raffles City“, Čína  

Raffles City v Chongqingu je mega stavba, nový typ konštrukcie, ktorý obsahuje najvyšší „horizontálny mrakodrap“ na svete. Približne 300 000 fasádnych kotvičiek fischer Zykon FZP II poskytuje pevné uchytenie fasádnych panelov z prírodného kameňa na všetkých ôsmich výškových budovách

Ikonická fasáda  

fischer dodal viac ako 85 000 fasádnych kotvičiek Zykon na najvýznamnejší stavebný projekt v hlavnom meste Albánska Tirana a to výstavbu polyfunkčnej výškovej budovy Downtoown One. Vďaka bezpečným a skrytým fasádnym kotvičkám môže fasáda rozvinúť svoj ikonický efekt

Žulový obklad nových priestorov Kalkatského metra

 

Upevňovacie produkty fischer sa osvedčili  v náročných podmienkach počas rozširovania metra v Indickej Kalkate. Pre upevnenie Žulového obkladu boli použité fasádne kotvičky FZP II a samotná pod-konštrukcia bola kotvená pomocou svorníkových kotiev FBN II. Celkovo bolo použitých cca 300 000 kotiev fischer.

La Grand Arche, Francúzsko

V Parížskej štvrti sa prezentuje novým vzhľadom a zároveň rovnakým starým šarmom viacpodlažná administratívna budova La Grande Arche da la Fraternité.

Univerzita Sabah Al-Salem Kuwait  

Fasáda nového športového komplexu Kuvajtskej univerzity  spája štýl a bezpečnosť a to vďaka fasádnym kotvičkám fischer FZP II M8i

Náš dôležitý produkt

Konzoly fischer ZeLa

Konzoly pre odvetrané fasády s prerušeným tepelným mostom.

Konzoly s prerušeným tepelným mostom ZeLa sa skladajú so základnej príruby a lišty z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele oddelenej polyamidovými spojkami. Tvoria základ pre vertikálnu časť rámového systému ATK 100. K nosnej konštrukcii sa pripevňujú pomocou upevňovacích prvkov fischer (napr. rámová hmoždinka SXRL) Pre elimináciu tepelného toku je možné príruby podložiť thermostop podložkou z PVC. Pre realizáciu všetkých bežných hrúbok izolácie sú k dispozícii rôzne dĺžky líšt. Pre kompenzáciu tepelnej rozťažnosti profilov sa konzoly používajú pevné aj dilatujúce. Okrem náhodného zaťaženia vetrom pevný bod absorbuje celé vlastné zaťaženie fasádnych panelov a tiež pod-konštrukcie. Špecifikom tohto systému je integrovaný posuvný mechanizmus v polyamidových spojkách čo znamená, že nie sú potrebné žiadne štrbinové otvory.

cd-558b44897d-vm5tp