Princíp a výhody odvetrávaných fasád

Princíp fungovania

Odvetrávaná fasáda je dvojvrstvový systém, ktorý oddeľuje funkciu ochrany pred poveternostnými vplyvmi a izolácie budovy. V porovnaní s kontaktnými zateplenými fasádami (ETICS) majú niekoľko výhod, vďaka ktorým sa v poslednom čase stali veľmi obľúbenými, najmä pri výstavbe obchodných a kancelárskych priestorov, ktorých investori kladú veľký dôraz na estetiku a funkčnosť. Okrem toho sú tu ďalšie výhody, vysoká bezpečnosť upevnenia obkladov, protipožiarna odolnosť použitých materiálov. Ďalej je možné implementovať požiadavky na pasívnu ochranu pred požiarom, hlukom a úderom blesku.

Takýto spôsob je menej náchylný na poškodenie a ponúka architektovi veľkú voľnosť pri navrhovaní tvaru a materiálu fasády.

fischer ponúka inovatívne, vysokokvalitné kompletné systémy pre odvetrávané fasády. Okrem funkčných a ekonomických výhod poskytujú fasádne systémy fischer najmä výnimočný architektonický kreatívny rozsah.

Výhody odvetrávanej fasády

Komponenty systému upevnenia odvetrávanej fasády ponúkajú množstvo výhod:

 

  • Nosnú mriežku možno kombinovať so všetkými obkladovými materiálmi
  • Voľnosť pri vytváraní geometrie a neobmedzené upevnenie
  • Rýchla montáž na mieste vďaka možnosti prípravy "doma"
  • Vysoko energeticky úsporný systém
  • Kompletná podpora počas celého projektu
  • Podpora a servis po celom svete
  • 35 rokov tradície vo výskume, vývoji a výrobe
  • Komplexné riešenia upevnenia od jedného výrobcu
  • Certifikované pre európsky priestor

 

Vysoko estetický dizajn fasády, voľný výber materiálu

 

Spoločnosť fischer ponúka kompletný systém z jednej zdroja, ktorý poskytuje úspornú, ľahko montovateľnú a estetickú fasádu. Odvetrávaný fasádny systém je kompatibilný so všetkými typickými obkladovými materiálmi. Panely z prírodného kameňa, dokonca aj vo veľkých formátoch, možno upevniť pomocou skrytých spojovacích prvkov. Skryté upevnenie fasádnych dosiek je estetickým riešením pre akýkoľvek typ mrazuvzdorného prírodného kameňa. fischer ponúka špecifické riešenia aj pre tenké keramické dosky, HPL, cementovláknité alebo sklenené dosky. Existujú nekonečné možnosti pre akýkoľvek dizajn.

 

Komínový efekt

Za obkladovými doskami, fasáda ponúka jedinečnú možnosť konštrukčne oddeliť funkciu ochrany pred poveternostnými vplyvmi a funkciu izolácie. Obkladové panely slúžia ako ochrana pred poveternostnými vplyvmi a sú oddelené zadnou vetracou dutinou od zapustenej izolácie. Toto vetranie reguluje rovnováhu vlhkosti budovy, ktorá sa spoľahlivo odvádza prostredníctvom komínového efektu. Preto vlhké vonkajšie steny rýchlo vysychajú, čo spôsobuje optimálnu vnútornú klímu.

Izolácia

Tepelnoizolačné dosky sa kotvia do nosnej steny. Sortiment výrobkov pasívnej protipožiarnej ochrany fischer FireStop poskytuje rôzne možnosti na účinnejšiu prevenciu. Tieto izolačné materiály nie sú len nehorľavé - okrem toho možno realizovať požiadavky na ochranu proti hluku a úderu bleskom.

Nosný profil

fischer ponúka rôzne systémy podkladových profilov pre všetky typy obkladových materiálov. Flexibilný systém umožňuje skryté aplikácie v kombinácii s rýchlou a nekomplikovanou montážou. Tým sa znižujú náklady a riziko na stavbe. Kotevnú konzolu je možné pri upevnení do podkladového materiálu odizolovať pomocou izolačnej podložky čím sa zlepší izolačná funkcia a energetická účinnosti fasády. V závislosti od systému sa obkladové panely upevňujú priamo na zvislé profily alebo sa pripevňujú na vodorovné profily pomocou kotvičiek s tvarovým zámkom, čím sa zabezpečí skryté upevnenie.

Výhody systému fischer

Systémové prvky sú certifikované na použitie na európskej pôde a spĺňajú požiadavky noriem pre nízkoenergetické a pasívne budovy. fischer má skúsenosti s fasádnymi systémami už viac ako 35 rokov. Kompletný fasádny systém sa dodáva z jednej ruky, čo zaručuje vysokú kvalitu a dokonalé zladenie všetkých komponentov.

sc10-cd-1