Stabilita so štýlom

Stabilita so štýlom

Skupina spoločností fischer získala ocenenie „Red Dot Award: Product Design 2019“ za svoju samoreznú hmoždinku do sadrokartónových dosiek:
fischer DUOBLADE, približne len tri mesiace po uvedení na trh. Ocenenie udeľuje medzinárodná skupina expertov,  produktom s vysokou úrovňou dizajnu a  kvality.


„Chcel by som srdečne zablahoželať víťazom k ich fantastickému úspechu,“ povedal víťazom profesor Dr. Peter Zec, Zakladateľ a CEO spoločnosti Red Dot, pričom zdôraznil „skutočnosť, že váš produkt dokázal obstáť v hodnotení prísnej poroty, dokazuje vynikajúcu kvalitu dizajnu. Víťazi určujú nové trendy v dizajnérskom priemysle a ukazujú, kam by sa mohli veci v budúcnosti uberať “.

Špecialista v kotvení spoločnosť fischer, predložila svoju samoreznú kotvu do sadrokartónových dosiek fischer DUOBLADE do súťaže „Red Dot Award: Product Design“. Je to jedna z najväčších svetových súťaží v dizajne. Konštrukcia kotvy vyniká kovovým hrotom a tromi reznými čepieľkami. Jej červený a sivý dizajn je rovnako zaujímavý, čo je vlastnosť, ktorú zdieľa so svojimi súrodencami z produktovej rady fischer DUO-Line. Produktová rada DOU-Line predstavuje štýl a pokrok v inžinierstve, v inteligentnom kombinovaní komponentov.

Rovnomerná ostrá čepeľ zrýchľuje a zjednodušuje montáž a zároveň zabraňuje skĺznutiu kotvy. Umožňuje čistý a účinný proces vŕtania, počas ktorého zostáva okolitý stavebný materiál nepoškodený. Stredný zub slúži ako strediaci bod a umožňuje presné nastavenie kotvy.

Inteligentný princíp fungovania spočíva v inovatívnej kombinácií dvoch komponentov zmesi materiálov: Šedé základné telo z nylonu sa rozširuje na vhodnej úrovni jednoduchých a dvojitých dosiek. Červený prvok z polyetylénu posilňuje a blokuje rozširujúcu sa funkciu, ktorá sa pri zavádzaní skrutky ďalej zintenzívňuje. Medzi technické výhody kotvy patrí jeho ostrý, samorezný hrot pre optimálne uchytenie a rýchle zavŕtanie, zatiaľ čo bočné rebrá hriadeľa zabraňujú otáčaniu počas inštalácie so skrutkou.

Do súťaže „Red Dot Award: Product Design“ bolo predložených viac ako 5 500 výrobkov od dizajnérov a výrobcov z 55 rôznych krajín. Víťazov vyberá medzinárodná porota, ktorá sa skladá zo skúsených odborníkov z rôznych odvetví, ako sú dizajn a architektúra. V priebehu niekoľkých dní testovali, diskutovali a hodnotili predložené produkty. Niektoré z kritérií posudzovaných pri hodnotení zahŕňajú stupeň inovácie, funkčnosť, formálnu kvalitu, trvanlivosť a ergonómiu. Skupina spoločností fischer bude 8. júla počas slávnostného odovzdávania cien Red Dot v divadle Aalto v nemeckom Essene preberať certifikát pre víťaza. Od tohto dňa bude fischer DUOBLADE vystavený spolu s ďalšími ocenenými produktmi na výstave „Design on Stage“ v múzeu dizajnu Red Dot Design Essen. Produkty možno vidieť aj v Ročenke dizajnu Red Dot, ako aj on-line a v aplikácií Red Dot Design .
Skupina spoločností fischer získala ocenenie v medzinárodnej súťaži „Red Dot Award: Product Design 2019“. fischer DUOBLADE kotva do sadrokartónových dosiek, získala ocenenie Red Dot, ktoré porota udeľuje len produktom s vynikajúcim dizajnom.
Ostrý dizajn: fischer DUOBLADE kotva do sadrokartónových dosiek vyniká svojím kovovým hrotom a tromi účinnými reznými čepieľkami, ktoré sa rýchlo a čistým spôsobom zavŕtajú do stavebného materiálu. Inovatívna kombinácia materiálov, šedého nylonu a červeného polyetylénu je rovnako zaujímavá a kombinuje štýl s bezpečnosťou.
fe80::3897:1c99:f52e:7cbf%4