Power-Fast II: Žiadne voľné skrutky – zaručene

20. September 2021

Rýchlejšie zaseknutie, vylepšené balenie, ešte vyššie maximálne zaťaženie: spoločnosť fischer uviedla na trh svoju všestrannú vylepšenú skrutku do dreva a drevotriesky, ktorá ponúka obchodníkom s Power-Fast II množstvo výhod. Ralf Bäuerle z medzinárodného produktového manažmentu spoločnosti fischer počas nášho rozhovoru hovoril o výhodách skrutky, spätnej väzbe od zákazníkov, ktorí boli začlenený do jej vývoja a prečo si vyžadovala veľa trpezlivosti.

Pán Bäuerle, čo robí drevo takým fascinujúcim stavebným materiálom?

Ralf Bäuerle: Drevo je obnoviteľný stavebný materiál a žiadne dva kusy nie sú rovnaké. To znamená, že musím zakaždým prispôsobiť spôsob, akým pracujem s drevom. Je plne prírodný materiál a jeho pozitívne vlastnosti znamenajú, že je veľmi žiadaným materiálom. Vďaka veľkej flexibilite dreva je rozmanitosť možností obrovská.

Vývoj nových produktov: Ralf Bäuerle

Ralf Bäuerle pracuje pre spoločnosť fischer už osem rokov. Ako kvalifikovaný tesár, majster tesár a certifikovaný stavebný inžinier má potrebné skúsenosti na to, aby mohol ponúknuť kvalitnú zákaznícku podporu v medzinárodnom oddelení produktového manažmentu a poskytol tak dôležité impulzy ako rozhranie vo vývoji produktov.

Zdá sa, že drevo by mohlo byť dokonalým stavebným materiálom. Existujú nejaké úskalia, ktoré by sa mali brať do úvahy?

Ralf Bäuerle: Samozrejme, skutočnosť, že drevo je prírodný rastúci stavebný materiál, má za následok jeho slabiny. Ako remeselník, ktorý s týmto materiálom pracujem, ich musím poznať. Napríklad sa musím uistiť, že sa drevo nerozštiepi pri aplikácií skrutiek blízko okraja. Musím tiež venovať pozornosť vetvám a byť schopný správne zaobchádzať s vláknami. Okrem toho musia byť drevostavby a iné drevené konštrukcie prispôsobené vplyvom počasia.

Ako pomáha správna technológia upevnenia lepšie zvládnuť tieto nevýhody?

Ralf Bäuerle: Napríklad správna skrutka uľahčuje inštaláciu v blízkosti okraja. Rýchlosť, akou sa skrutka zahryzne do materiálu, je tiež dôležitým kritériom pre rýchle a jednoduché spracovanie na stavenisku. Úzko spolupracujeme s našimi zákazníkmi pri vývoji našich produktov, aby sme začlenili čo najviac praktických skúseností.

Môžete uviesť konkrétny príklad?

Ralf Bäuerle: Pri vývoji skrutiek Power-Fast II sme úzko spolupracovali s remeselníkmi a domácimi majstrami. Vzali sme skrutku na staveniská, aby sme ju otestovali na mieste. To nám umožnilo otestovať a porovnať ju s inými skrutkami pri reálnom používaní.

Okrem iného sme dostali spätnú väzbu, že – v porovnaní s predchádzajúcou skrutkou – musí byť skrutka rýchlejšia, zahryznutie by malo byť optimalizované a že musíme zrevidovať aj samotné balenie. Napríklad balenie Power-Fast II má určitú impregnáciu, takže by sa nemalo rýchlo zmäkčiť, keď prší. Zároveň sme rozšírili žľab na balení. To umožňuje rýchlejší prístup k skrutke. Čo nesmierne zjednodušuje prácu remeselníkom.

Power-Fast II: Pre profesionálov a domácich majstrov

Ako dlho trvá vytvorenie skrutky?

Ralf Bäuerle: Vývojový proces trval niekoľko rokov v prípade Power-Fast II. Skrutka v podstate prešla úplne novým vývojom. Do novej verzie nebola začlenená žiadna z funkcií predchádzajúceho modelu Power-Fast II. Nenechali sme kameň na kameni. V spoločnosti fischer máme pre tento proces vlastný tím, ktorý sa zaoberá výlučne vývojom skrutiek.

Traja zamestnanci na vývoj jednej skrutky – odvetvie drevostavieb sa zdá byť pre fischer veľmi dôležité.

Ralf Bäuerle V severských krajinách sme jedným z lídrov na trhu v oblasti skrutiek. A aj v Nemecku sa táto oblasť čoraz viac rozrastá. V oblasti upevňovacej techniky máme už roky na trhu inovatívne produkty. V nasledujúcich rokoch budú nasledovať ďalšie – najmä preto, že ekologická výstavba sa stáva čoraz dôležitejšou.

Okrem ekologickej výstavby sa drevotrieskové dosky stávajú čoraz trendovejšími. Ako vnímate tento vývoj?

Ralf Bäuerle: OSB alebo hrubá drevotrieska, sa v skutočnosti stáva čoraz bežnejšou. Je to spôsobené tým, že modulárna výstavba, montované domy, viacpodlažná drevená konštrukcia a vyššie spomínaná ekologická výstavba sú čoraz dôležitejšie. Ako spoločnosť sa tomu musíme prispôsobiť – čo sme už urobili so špeciálnym ďalším vývojom skrutky do dreva a drevotriesky Power-Fast II  a v budúcnosti budeme pokračovať v spolupráci s ďalšími inovatívnymi produktmi.

Aké sú výhody novej skrutky oproti tej starej?

Ralf Bäuerle: Uistili sme sa, že povlak už neobsahuje chróm VI, pretože je karcinogénny pre zamestnancov v galvanických spoločnostiach, ktoré vyrábajú tento typ povlaku. Preto sme sa tomu chceli v každom prípade vyhnúť. A samozrejme sme optimalizovali veľa aspektov manipulácie: skrutka je nielen rýchlejšia na zahryznutie do materiálu, ale je tiež výrazne jednoduchšie ju zaskrutkovať v porovnaní s Power-Fast I. Skrutka môže tiež niesť aj vyššie zaťaženie, môžu byť použité hmoždinky a tiež kovové prídavné komponenty. Vďaka tomu je Power-Fast II všestrannejší a zaujímavý aj pre domácich majstrov.

Pozrite si výhody v našom videu teraz!

Ešte pred oficiálnym spustením získala skrutka niekoľko ocenení. Robí vás to hrdým?

Ralf Bäuerle: Sme z toho veľmi šťastní. Ako som už spomenul, vývoj skrutky trvá niekoľko rokov. Tieto ocenenia nám ukazujú, že sme s produktom na správnej ceste. Ocenenie zároveň dokazuje, že naša práca naozaj stála za námahu a že chlapci z vývojového oddelenia odviedli skvelú prácu.

Chcete sa dozvedieť viac o novej skrutke Power-Fast II a jej rozmanitej škále aplikácií? Kliknite sem a prejdite na inovatívnu skrutku!

Chcete sa dozvedieť viac o novej skrutke Power-Fast II a jeho rozmanitej škále aplikácií? Kliknite sem Power-Fast II

fischer Blog